Co powinieneś wiedzieć o buldogu francuskim Merle? (2023)

Buldog francuski Merle ma unikalny i rzadki wygląd, jednak niesie ze sobą pewne kontrowersje. Buldogi francuskie purystów nie są fanem Merle buldogów francuskich. Przyznaję, że kiedy zobaczyłam kilka zdjęć na Facebooku, które hodowca miał dostępne, zakochałam się w nich. Ich kolorystyka jest atrakcyjna i są one niektóre z tych, które widziałem są bardzo słodkie. Chciałem umieścić razem ten artykuł, aby edukować Cię o tym wyjątkowym ubarwieniu i co powinieneś wiedzieć o tym. Po zrobieniu niektórych badań byłem głęboko zasmucony o tym, co czytałem i dowiedziałem się. Czuję, że w świecie Buldogów Francuskich jest to bardzo kontrowersyjny temat. W związku z tym chciałam napisać ten artykuł tylko dla celów informacyjnych i dla tych, którzy szukają Merle Frenchies.

Hodowla Buldoga Francuskiego Merle

Kolorystyka płaszcza Merle nie występuje w czystej krwi Buldogów Francuskich i ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to uznana odmiana koloru Buldoga Francuskiego. Wzór koloru został wprowadzony w większości przypadków przez skrzyżowanie z merle Chihuahuas.

Powstanie Merle French Bulldog było dla właścicieli, którzy szukali Frenchie z glamour i może być wspaniałym wyświetlaczem. Kolor Merle jest najbardziej obecnym i unikalnym kolorem sierści. Wzór Merle pochodzi z rozjaśnienia płaszcza podstawowego u Frenchie. W wyniku tego pozostają ciemne łaty, które nadają szczeniętom cechę Merle. Ich futro może mieć setki różnych oznaczeń, ale najczęstszym jest ciemnobrązowy lub czarny, a dominującym kolorem jest zazwyczaj biały, kremowy lub płowy, wszystkie zmieszane z ciemnymi kolorami.

W celu uzyskania spektakularnych kolorów Merle muszą być hodowane z Buldog francuski i Frenchie, który został skrzyżowany z Chihuahuas w przeszłości. A Merle jest najrzadszy i najdroższy z ras psów. W ciągu ostatnich 10 lat szczenięta te stały się tematem rozmów ze względu na wysoki współczynnik wad, a więc wspaniałe ubarwienie tego psa powoli zanika.

Co powinieneś wiedzieć o buldogu francuskim Merle? (1)

Inne wersje kolorystyczne Merle

W zależności od dominującego genu, który kończy się rozcieńczeniem istnieją inne kolory merle. Trzy z najbardziej poszukiwanych kolorów to czarny, niebieski i liliowy, ponieważ należą one do kategorii rzadkich buldogów francuskich.

Czarny Merle

Czarny Merle Buldog Francuski występuje, gdy gen dominujący jest czarny. Powoduje to wyparcie innych kolorów sierści. Z trzech kolorów Frenchie czarny, tan i płowy dominujący gen błyszczy dając Black Merle jego kolor i nazwę.

Lilac Merle

Lilac Merle Buldog Francuski jest najbardziej rzadki czyniąc je najtrudniejszymi do znalezienia Frenchies. Kolor liliowy jest w zasadzie połączeniem koloru czekoladowego i niebieskiego. Niebieski kolor jest ponownie rozcieńczony pozwalając liliowy kolor, aby pokazać. The Lilac Merle ma również jasne kolorowe oczy, które trwają całe życie i są one kolor, który najprawdopodobniej będzie miał komplikacje zdrowotne.

Blue Merle

The Blue Merle Buldog Francuski jest zwykle nazywany niebieski gen rasy psów, ale w rzeczywistości są one czarne Frenchies, że kolor bazowy został lekko rozcieńczony dając ich włosy niebieski odcień. Blue Merle Buldogi Francuskie mają ciekawy wygląd oczu. Udaje im się zachować jasnoniebieskie oczy od szczenięctwa do dorosłości, a następnie nadal utrzymują jaśniejsze kolory oczu niż standardowe Buldogi Francuskie.

Liczne problemy zdrowotne Merle French Bulldogs

Gen, który jest potrzebny do stworzenia Merle patterning jest również gen, który tworzy znaczące ryzyko, w tym słuchu, wzroku i niebieskie wady oczu. Prawda jest taka, że żaden Buldog Francuski nie posiada genu Merle, co oznacza, że nie są one czystymi rasami. Ze względu na to, że przekraczanie ras prowadzi do garści komplikacji.

Badania są tam pokazując, że przekraczanie Merle i Merle sprawia, że 25% szans na Double Merles. Ta rasa Podwójne Merle mają 86% szans na bycie zdeformowane, głuchy, ślepy, lub kolor rozcieńczenia łysienia. Oprócz tych wad są one prawdopodobnie mają wady neurologiczne, zaburzenia immunologiczne i rozległe alergie i najgorszy przypadek były przypadki śmierci.

Niebieski Merle Buldogi francuskie są znane z warunków zapalnych z ich skóry i może spowodować pęknięcia skóry. Staph infekcje mogą następnie wystąpić, co prowadzi do śmierci. Buldog Francuski Blue Merle ma najkrótszą żywotność.

Więcej wyjaśnień wad oczu

Zniekształcone oczy (Small Microphthalmia)

Rozwój małych oczu nie jest komiczny i może dotyczyć obu lub jednego oka. Przyczyną jest obecność błon nekrotycznych nadal pokrywających gałkę oczną lub gałki.

Brak oka lub oczu (Anopthalmia)

Stan znany jako Anopthalmia jest brak jednego lub obu oczu po urodzeniu. Czasami oczy mogą być uformowane, ale są tak głęboko w gałce ocznej, że pokrywa je błona dykcyjna.

Wędrujące oko

Wędrujące oko jest przypadkiem mikroftalmii z wieloma wadami. Zwyrodnienie oka pomaga w tym schorzeniu, a w miarę jego postępu soczewka ulega upłynnieniu.

Starburst Pupil (Coloboma)

Ta choroba oczu jest jak rozszczep oka. Czasami zaćma może być również obecna w tym stanie. Starburst jest najprawdopodobniej najbardziej śmiertelny i istnieje wiele doniesień o głuchocie i ślepocie związanych z Starburst Pupil.

Dobrze jest zauważyć i ważne, aby wyjaśnić, że sam gen Merle nie powinien powodować żadnych problemów zdrowotnych. Ale to wymaga od hodowcy, aby kojarzyć jednego psa Merle z innym Merle, który jest pojedynczy kolor płaszcza.

Gdzie można kupić Merle Buldogi Francuskie?

To nic dziwnego, że ludzie chcą posiadać Buldogi Francuskie. Są one niesamowite i interesujące kochane małe szczeniaki i żądza wszystkich rzeczy niezwykle rzadkich sprawia, że Merle French Bulldog jest poszukiwanym zwierzakiem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie zapoznać się z tą odmianą rasy.

Nie ma wielu hodowców Merle French Bulldog prawdopodobnie z powodu wielu komplikacji przy hodowli, a także dlatego, że na szczęście większość państw ma teraz pewne kryteria, które muszą być spełnione, aby hodować i sprzedawać te małe Frenchies.

I don’t feel comfortable offering a list of safe breeders for this breed but you will want to make sure the breeder meets all of the following conditions.

  • DNA is important on this one. Będziesz chciał, aby upewnić się, że test DNA z działu kłów jest dostępny wraz z profilowania DNA. To pozwala na upewnienie się, że dostajesz autentyczny Merle French Bulldog.
  • Upewnij się, że wszystkie wymagane środki zapobiegawcze i szczepienia zostały podane. W tym zabiegi na kleszcze, robaki i pchły. Będziesz także chciał to na piśmie wraz z historią szczepień dla Twojego wkrótce będzie szczeniak
  • Uzyskaj pełne badanie weterynaryjne i zażądaj gwarancji zdrowia. Najlepszym okresem jest rok.

I would tell you to make sure that your breeder has filed paperwork with the AKC however the Merle color is not recognized by the AKC. Znalazłem sprzeczne informacje na tym koncie i kilka stron twierdzi, że złożyli w AKC i znalazłem inne strony, które twierdzą, że jedynym sposobem, aby złożyć w AKC jest kłamstwo o kombinacje kolorów. Istnieje kilka kolorów Buldogów Francuskich, że AKC blacklisted i tak jest najlepiej dla Ciebie, aby zrobić kilka dodatkowych badań przed zakupem każdego rodzaju francuskiego Buldoga.

Koszt tych rzadkich kolorowych Frenchies może być wszędzie od $6,000 – $12,000, a w niektórych przypadkach więcej niż to.

Final Thoughts on The Merle French Bulldog

Wiem, że to było dużo informacji, ale moje końcowe myśli na temat kontrowersyjnego Merle French Bulldog nie jest to, czy należy posiadać jeden lub nie jest to, że zależy gdzie kupić jeden. Fakt, że ta rasa może mieć takie straszne wady i może nawet spowodować śmierć, chciałbym, aby upewnić się, że hodowcy byli bardzo wykształceni z Merle Frenchies upewniając się, że cała hodowla została wykonana prawidłowo utrzymując wady wrodzone do tego samego procentu wad wrodzonych w Buldogach Francuskich w ogóle.

Jako właściciel pręgowanego Frenchie chciałbym się upewnić, że zdrowie psa powinno być na pierwszym miejscu i prosiłbym, abyście Państwo mieli to na uwadze przy podejmowaniu decyzji, czy Buldog Francuski jest odpowiednim psem dla Państwa, a co ważniejsze, czy Buldog Francuski Merle jest koniecznością.

Więcej ogólnych informacji o Buldogu Francuskim można znaleźć na stronie: https://frenchiejourney.com/frenchies/general-info/

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Jeremiah Abshire

Last Updated: 17/11/2023

Views: 5573

Rating: 4.3 / 5 (54 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Jeremiah Abshire

Birthday: 1993-09-14

Address: Apt. 425 92748 Jannie Centers, Port Nikitaville, VT 82110

Phone: +8096210939894

Job: Lead Healthcare Manager

Hobby: Watching movies, Watching movies, Knapping, LARPing, Coffee roasting, Lacemaking, Gaming

Introduction: My name is Jeremiah Abshire, I am a outstanding, kind, clever, hilarious, curious, hilarious, outstanding person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.